تبلیغات
دکوراسیون اداری - روکش مبلمان، نگهداری از مبلمان
یکشنبه 17 مهر 1390  06:27 ب.ظ    ویرایش: یکشنبه 17 مهر 1390 06:36 ب.ظ

مبلمان اداریروكشی برای مبلمان

مبلمان خانه شما هرچقدر زیبا باشد، بعد از گذشت زمانی كوتاه در اثر نشست و برخاست كثیف شده و از جلوه می‌افتد. برای این منظور، پیراهن‌های مبل می‌تواند كمك زیادی به شما كند كه همیشه مبل‌هایتان تمیز بماند. از پارچه ارگانزای سفید یا هر رنگ دیگری كه دوست دارید می‌توانید این روكش رومبلی را درست كنید.
ابتدا دور تا دور لبه ارگانزا را تا بزنید. در قسمت پشت صندلی 5 عدد پلیسه به اندازه پیلی‌های 2 سانتی‌متری از عرض بدوزید. برای این تعداد پلیسه حدود 30 سانتی‌متر پارچه بیشتر در نظر بگیرید، پارچه را روی صندلی بكشید و با سنجاق به صندلی وصل كنید و پارچه را روی صندلی شكل و فرم دهید. پس از این‌كه فرم دلخواه به دست آمد، با كوك‌های ریز آنها را ثابت كرده و سنجاق‌ها را در‌آورید. دو سر انتهای پارچه را عقب صندلی به هم جمع و وصل كنید و با یك پاپیون به رنگ دلخواه مانند گل رز ببندید.
با پارچه‌های ابریشم خوش بافت و مرغوب می‌توانید صندلی‌های كهنه خودتان را زیبا و دلپسند كنید. امروزه روكش‌های شل و آزاد را می‌پسندند، در تزیین مبلمان منزل
روكش ممكن است به اندازه مبل باشد یا شل و آزاد مبل را بپوشاند و شما می‌توانید براحتی آن را به تن مبل كنید و اگر خواستید آن را درآورید یا حتی روكش را طوری روی صندلی بپیچید كه مدل صندلی تغییر كند، باید موقعیت خانه خودتان را خوب بشناسید و بدون شتاب‌زدگی تصمیم‌گیری كنید. باید هنگام انتخاب روكش هارمونی رنگ‌ها را در نظر بگیرید.
برای روكش مبل رسمی و تشریفاتی می‌توانید از رنگ‌های ملایم و پارچه‌های طرح و نقش گل برای روكش مبلمان غیررسمی و از پارچه‌های راه‌راه و پیچازی برای مبل‌های معمولی و راحتی استفاده كنید.
روكش‌های آزاد و شل این امتیاز را دارند كه در هر فصل بتوانید رنگ‌های مختلف متناسب با همان فصل روكش مبل را انتخاب كنید و هر وقت خواستید آنها را براحتی عوض كنید. رنگ پارچه‌ای روكش مبل را یك درجه تیره‌تر از رنگ پارچه اصلی مبل انتخاب كنید.
خرید پارچه‌های ارزان همیشه صرفه‌جویی كاذبی است وقتی كه صرف می‌كنید و زحمتی كه متحمل می‌شوید، باید ارزش داشته باشد و روكش دوام خوبی هم داشته باشد. چند نمونه از روكش‌های مبل و صندلی را ملاحظه كنید. با كمی دقت و توجه شما نیز می‌توانید مشابه آنها را بنا به ذوق و سلیقه خود بدوزید.
مبلمان اداری
نسبت به مبل منازل، بیشتر در معرض آلودگی قرار دارد، اما استفاده از روکش برای این دسته از مبل ها مناسب نیست. بنا بر این، مبلمان اداری باید به گونه ای انتخاب شوند که علاوه بر دوام، زیبایی و جلوه ای که به دفتر یا محل کار می بخشند، به راحتی تمیز شوند.

   


نظرات()   

دکوراسیون اداری